Iskolaegészségügyi Információk

+36-20-509-3839 (védőnő)

+36-20-479-7091 (orvos)

Tevékenység:

1. 3 havonta, az iskolai szüneteket követően (téli-tavaszi-nyári), tisztasági vizsgálat (fejtetvesség szűrése).
  2. A tanév kezdetén, szeptember hónap folyamán a gyógytestnevelő pedagógussal közösen a gyógytestneveléshez szükséges mozgásszervi vizsgálat minden évfolyamon.
  3. Jogszabályban előírt szűrővizsgálatok elvégzése a páros évfolyamokon (2., 4., 6., 8. osztály)
    A szűrővizsgálat során megmérjük a gyermekek testsúlyát, testmagasságát és vérnyomását. Hallás- és látásélesség vizsgálatot végzünk, valamint belgyógyászati fizikális vizsgálat történik. (Keringés-, légzés-, mozgásszervi- és idegrendszeri vizsgálat.)
  4. Az életkorhoz kötött, kötelező iskolai kampányoltás lebonyolítása.
  5. évfolyamon az MMR (mumpsz, kanyaró, rubeola) és dTap (torokgyík, szamárköhögés, tetanusz) oltás, 7. évfolyamon az Engerix (hepatitis B vírus) és a fiúk és lányok számára egyaránt választható Gardasil-9 (Human Papilloma Vírus-HPV) oltások beadását végezzük.
  6. Egészségnevelési foglalkozások, előadások (ofő óra keretében: személyi higiéne, serdülőkor, egészséges életmód, szenvedélybetegségek, 8. osztályban családtervezés-fogamzásgátlás, illetve igény szerinti témák)

Kampányoltások

Mozgásszervi Vizsgálat Gyógytestnevelés Miatt